Jak udrożnić każdy odpływ domowy

Bez względu na miejsce występowania: zatkany odpływ jest uciążliwy. Na szczęście zatkany odpływ to często łatwa naprawa, którą możemy przeprowadzić sami w domu. Oto kilka technik, które mogą odblokować praktycznie każdy zatkany odpływ (pamiętaj aby wszelkie naprawy przprowadzać z użyciem okularów ochronnych oczu i gumowych rękawic !):

Tłoczenie/przepychanie

Pomocny będzie przyrząd, „przepychaczka”, która zapewne znajduje się w twoim domu, lub możesz ją nabyć w każdym sklepie z artykułami przemysłu domowego.

  1. Umieść przepychaczkę nad zatkanym odpływem upewniając się że otwór jest całkowicie zakryty
  2. Trzymając mocno tłok na miejscu, napełnij zlew wodą wystarczającą do zakrycia uszczelki.
  3. Używaj szybkich, zdecydowanych ruchów w górę i w dół, aby wyeliminować zapchanie. Wykonuj pchnięcia jak najbardziej równomiernie i zachowaj przepychaczkę w jednym miejscu.
  4. Sprawdź swoje postępy po około sześciu skokach. Jeśli po usunięciu przepychaczki woda zacznie opadać wykonałeś swoją pracę. Jeśli poziom wody się nie zmieni, ponownie nałóż tłok  i próbuj dalej. Będziesz czuł, że pozbyłeś się przeszkody ponieważ pompowanie będzie wtedy o wiele łatwiejsze.
    Gdy odpływ jest czysty, nalej około połowy zlewu gorącej wody, aby usunąć resztki śmieci.

Domowe, ekologiczne spłukiwacze

Dzięki kilku typowym domowym składnikom możesz stworzyć własny, przyjazny dla środowiska, płyn zapobiegający zatkaniu, który jest bezpieczny i  skuteczny.

Jeśli zator jest stosunkowo niewielki, można go wypłukać wyłącznie za pomocą wody. Umieść garnek z gorącą wodą na kuchence. Kiedy woda zacznie wrzeć, zdejmij go z ognia i powoli wlewaj wodę do zatkanego odpływu. Z początkuwoda może przelewać się wolno, ale jeśli zator się oczyści, woda wkrótce zacznie spływać normalnie.

W przypadku trudniejszych zatorów, weź trochę sody oczyszczonej, ocet i szmatkę.  Wlej pół szklanki sody oczyszczonej do ścieku, a następnie pół szklanki octu. Natychmiast przykryj  odpływ szmatką i pozwól, aby mikstura wypłynęła i rozpuściła się przez zator. Po około godzinie wylej garnek z wrzącą wodą, a następnie gorącą wodę z kranu.

Może być konieczne powtórzenie tego procesu kilka razy w przypadku szczególnie trudnych zatorów.

Kiedy domowy sposób nie pomoże: profesjonalna chemia

Czasami zdarzają się tak trudne zatory, że nie sposób usunąć ich domowymi sposobami. Wiemy, że środki chemiczne mogą być niejednokrotnie niebezpiecznie i dla zdrowia jak i rur w domowych instalacjach, należy więc rozważnie podejść do wyboru odpowiedniego preparatu. Polecamy znany udrażniacz X Press:

Silny, aktywny płyn do usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz wszelkich pozostałości z systemów ściekowo-kanalizacyjnych. Z łatwością usuwa nawet stare zwapnione osady. Rozpuszcza włosy, resztki warzyw i mięsa oraz tłuszczy. Eliminuje bakterie, zatrzymując procesy fermentacyjne. Nie wytwarza oparów i ma przyjemny zapach.

 

Odblokowanie odpływu może często być łatwe, ale jeśli staje się częstym problemem, może stać się czasochłonne u uciążliwe. Zalecamy zastosowanie się do powyższych wskazówek i zabezpieczanie odpływów przed gromadzeniem się w nich resztek.

[ms_button style=”normal” link=”http://sklep.faporrogroup.pl/lazienka/8-x-press-udrazniacz-odplywow-kanalizacji.html” size=”medium” shape=”” shadow=”no” block=”no” target=”_blank” gradient=”no” color=”” text_color=”#ffffff” icon=”” icon_animation_type=”” border_width=”0″ class=”” id=””]Zamów środek teraz![/ms_button]

Mydło antybakteryjne

Wychodząc na przeciw aktualnej sytuacji w kraju, informujemy, że posiadamy w swojej ofercie sprawdzone i skuteczne MYDŁA ANTYBAKTERYJNE!

 

ISOLDA MYDŁO W PŁYNIE Z DODATKIEM SKŁADNIKA ANTYBAKTERYJNEGO  2 op. + uchwyt gratis = 40 zł

Mydło w płynie z dodatkiem składnika antybakteryjnego do bieżącej i zapobiegawczej higieny rąk. Zrównoważona receptura z wyciągiem z szałwii i chlorheksydyną diglukonianu ma doskonałą tolerancję skórną i sprawia, że to mydło jest idealne nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Mydło jest delikatnie perfumowane.

Ingredients/ Zložky/ Cклад/ Ingrediente Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Salvia Officinalis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Chlorhexidine Digluconate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Dipropylene Glycol, CocoGlucoside, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Triethanolamine, Citric Acid, Parfum Reg.

 

No. CPNP: 2383785

Aby zakupić produkt przejdź do naszego SKLEPU!