Ściereczki z mikrofibry – skuteczna metoda czyszczenia

Chyba mało osób lubi sprzątanie, prawda? 🙂 Zastanawiające jest to, że przy tak wielu dostępnych środkach czystości, mamy skłonności do używania tych najbardziej prostych, przystępnych i pozbawionych dużej ilości chemi. Takim wielozadaniowym produktem zdecydowanie są ściereczki z mikrofibry. 

Mogą one nie tylko oczyścić niemal każdą powierzchnię w domu, ale także zaoszczędzić pieniądze i wyeliminować konieczność stosowania innych środków czyszczących. Na końcu każdego włókna ściereczki znajduje się mały haczyk, którego zadaniem jest „chwytanie” kurzu, brudu a nawet zarazków. Doskonale sprawdzają się przy śladach palców na lustrach, kranach, armaturze, a także każdej innej twardej powierzchni.

Korzystanie ze ściereczek z mokrofibry pozwala zaoszczędzić pieniądze na kilka sposobów:

  1. Jeśli obecnie koszystasz z ręczników papierowych, to ściereczka z powodzeniem zastąpi ich działanie a dodatkowo jest produktem wielokrotnego użytku (nie wydajesz już tylu pieniędzy na szybko zużywające się ręczniki).
  2. Nie wydajesz tyle na chemiczne środki czyszczące ponieważ ściereczka, dzięki swoim właściwością z powodzeniem zastępuje wiele środków.
  3. Wystarczy woda i ściereczka – to sekret czystych powierzchni !

Kilka porad, które uczynią czyszczenie ściereczkami jeszcze bardziej przyjemnym i wydajnym:

  1. Rozważ zakup kilku kolorów ściereczek i podziel je na pomieszczenia
  2. Kup większą ilość niż wydaje ci się, że potrzebujesz: będziesz mógł zawsze wyprać te zabrudzone ściereczki. W zanadrzu masz wtedy  zawsze kilka czystych i gotowych do użycia.

Mamy nadzieje, że tych kilka wskazówek sprawi, że codziennie/tygodniowe a nawet wiosenne sprzątanie, stanie się dla ciebie łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze.  Zaoszczędzony czas wykorzystasz natomiast aby odpocząć i się zrelaksować.

Jak prać produkty z mikrofibry

  1. 1. Podziel swoje ściereczki

Ściereczki z mikrofibry z uwagi na to, że używane mogą być w wielu miejscach i na różnych powierzchniach, będą też zabrudzone w różnym stopniu. Przed praniem mikrofibry dobrą praktyką jest oddzielenie ręczników w określone grupy, takie jak wnętrze, okna, koła, zewnętrzne powierzchnie itp. Pranie w oddzielnych grupach redukuje przenikanie wzajemnego zanieczyszczenia między ściereczkami.

  1. 2.  Użyj środka piorącego przeznaczonego do mikrofibry

Użcie standardowego detergentu do prania może mniejszyć żywotność ściereczki i sprawić, że materiał będzie sztywny i szorstki. Pamiętaj aby nie używać żadnych środków do zmiękczania tkanin ! Sybstancje zmiękczające zatyka materiał włóknisty i redukuje działanie mikrofibry.

  1. 3. Użyj odpowiednich ustawień prania

Temperatura wody powinna być wysoka, co ułatwia otwieranie włókien i uwalnianie zanieczyszczeń.

  1. 4. Suszenie mikrfibry

Zaleca się suszenie w suszarkach, aby upewnić się, że ręczniki są czyste, puszyste i gotowe do użycia. Nie wolno suszyć produktów z mikrofibry na wysokich temperaturach. Wysoka temperatura może sprawić, że ściereczka stanie się sztywna i twarda. Ręczniki, które są suszone w wysokiej temperaturze, mogą powodować zadrapania przy stosowaniu np. na lakierze samochodowym.

  1. 5. Składanie i przechowywanie produktów z mikrofibry

Wyprane i wysuszone ściereczki z mikrofibry powinny być przechowywane w suchym pojemniku co zapobiegnie wnikaniu kurzu i brudu.

Ściereczki możesz zakupić w naszym sklepie TUTAJ

Mydło antybakteryjne

Wychodząc na przeciw aktualnej sytuacji w kraju, informujemy, że posiadamy w swojej ofercie sprawdzone i skuteczne MYDŁA ANTYBAKTERYJNE!

 

ISOLDA MYDŁO W PŁYNIE Z DODATKIEM SKŁADNIKA ANTYBAKTERYJNEGO  2 op. + uchwyt gratis = 40 zł

Mydło w płynie z dodatkiem składnika antybakteryjnego do bieżącej i zapobiegawczej higieny rąk. Zrównoważona receptura z wyciągiem z szałwii i chlorheksydyną diglukonianu ma doskonałą tolerancję skórną i sprawia, że to mydło jest idealne nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Mydło jest delikatnie perfumowane.

Ingredients/ Zložky/ Cклад/ Ingrediente Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Salvia Officinalis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Chlorhexidine Digluconate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Dipropylene Glycol, CocoGlucoside, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Triethanolamine, Citric Acid, Parfum Reg.

 

No. CPNP: 2383785

Aby zakupić produkt przejdź do naszego SKLEPU!