Ściereczki z mikrofibry – skuteczna metoda czyszczenia

Chyba mało osób lubi sprzątanie, prawda? 🙂 Zastanawiające jest to, że przy tak wielu dostępnych środkach czystości, mamy skłonności do używania tych najbardziej prostych, przystępnych i pozbawionych dużej ilości chemi. Takim wielozadaniowym produktem zdecydowanie są ściereczki z mikrofibry. 

Mogą one nie tylko oczyścić niemal każdą powierzchnię w domu, ale także zaoszczędzić pieniądze i wyeliminować konieczność stosowania innych środków czyszczących. Na końcu każdego włókna ściereczki znajduje się mały haczyk, którego zadaniem jest „chwytanie” kurzu, brudu a nawet zarazków. Doskonale sprawdzają się przy śladach palców na lustrach, kranach, armaturze, a także każdej innej twardej powierzchni.

Korzystanie ze ściereczek z mokrofibry pozwala zaoszczędzić pieniądze na kilka sposobów:

  1. Jeśli obecnie koszystasz z ręczników papierowych, to ściereczka z powodzeniem zastąpi ich działanie a dodatkowo jest produktem wielokrotnego użytku (nie wydajesz już tylu pieniędzy na szybko zużywające się ręczniki).
  2. Nie wydajesz tyle na chemiczne środki czyszczące ponieważ ściereczka, dzięki swoim właściwością z powodzeniem zastępuje wiele środków.
  3. Wystarczy woda i ściereczka – to sekret czystych powierzchni !

Kilka porad, które uczynią czyszczenie ściereczkami jeszcze bardziej przyjemnym i wydajnym:

  1. Rozważ zakup kilku kolorów ściereczek i podziel je na pomieszczenia
  2. Kup większą ilość niż wydaje ci się, że potrzebujesz: będziesz mógł zawsze wyprać te zabrudzone ściereczki. W zanadrzu masz wtedy  zawsze kilka czystych i gotowych do użycia.

Mamy nadzieje, że tych kilka wskazówek sprawi, że codziennie/tygodniowe a nawet wiosenne sprzątanie, stanie się dla ciebie łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze.  Zaoszczędzony czas wykorzystasz natomiast aby odpocząć i się zrelaksować.

Jak prać produkty z mikrofibry

  1. 1. Podziel swoje ściereczki

Ściereczki z mikrofibry z uwagi na to, że używane mogą być w wielu miejscach i na różnych powierzchniach, będą też zabrudzone w różnym stopniu. Przed praniem mikrofibry dobrą praktyką jest oddzielenie ręczników w określone grupy, takie jak wnętrze, okna, koła, zewnętrzne powierzchnie itp. Pranie w oddzielnych grupach redukuje przenikanie wzajemnego zanieczyszczenia między ściereczkami.

  1. 2.  Użyj środka piorącego przeznaczonego do mikrofibry

Użcie standardowego detergentu do prania może mniejszyć żywotność ściereczki i sprawić, że materiał będzie sztywny i szorstki. Pamiętaj aby nie używać żadnych środków do zmiękczania tkanin ! Sybstancje zmiękczające zatyka materiał włóknisty i redukuje działanie mikrofibry.

  1. 3. Użyj odpowiednich ustawień prania

Temperatura wody powinna być wysoka, co ułatwia otwieranie włókien i uwalnianie zanieczyszczeń.

  1. 4. Suszenie mikrfibry

Zaleca się suszenie w suszarkach, aby upewnić się, że ręczniki są czyste, puszyste i gotowe do użycia. Nie wolno suszyć produktów z mikrofibry na wysokich temperaturach. Wysoka temperatura może sprawić, że ściereczka stanie się sztywna i twarda. Ręczniki, które są suszone w wysokiej temperaturze, mogą powodować zadrapania przy stosowaniu np. na lakierze samochodowym.

  1. 5. Składanie i przechowywanie produktów z mikrofibry

Wyprane i wysuszone ściereczki z mikrofibry powinny być przechowywane w suchym pojemniku co zapobiegnie wnikaniu kurzu i brudu.

Ściereczki możesz zakupić w naszym sklepie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Praca: PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Firma Faporro Group zajmująca się sprzedażą profesjonalnych środków czystości na terenie pomorza środkowego, związku z dynamicznym rozwojem poszukuje:

Przedstawicieli Handlowych

OBOWIĄZKI:

- realizacja celów sprzedażowych na rynku detalicznym,

- obsługa klientów detalicznych na powierzonym terenie

- pozyskiwanie nowych klientów,

- dbanie o wizerunek i portfolio firmy w punktach sprzedaży

- budowanie długotrwałych relacji z klientami

- raportowanie bieżących wyników pracy

WYMAGANIA :

- wykształcenie min. średnie

- doświadczenie w handlu

- znajomość rynku detalicznego oraz lokalnych sieci detalicznych

- dobra organizacja pracy i systematyczność

- czynne prawo jazdy kat. B

OFERUJEMY :

- wynagrodzenie podstawowe oraz motywujący system premiowy uzależniony od wyników pracy (premia miesięczna)

- niezbędne narzędzia pracy ( samochód służbowy , telefon)

- możliwość zdobywania doświadczeń i rozwoju zawodowego

- dobrą atmosferę w pracy

Prosimy o wysyłanie CV na adres: biuro@faporrogroup.pl 

Na aplikacji prosimy zamieścić klauzulę: Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 - Dz. U. Nr 133 poz. 883, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.