Jak udrożnić każdy odpływ domowy

Bez względu na miejsce występowania: zatkany odpływ jest uciążliwy. Na szczęście zatkany odpływ to często łatwa naprawa, którą możemy przeprowadzić sami w domu. Oto kilka technik, które mogą odblokować praktycznie każdy zatkany odpływ (pamiętaj aby wszelkie naprawy przprowadzać z użyciem okularów ochronnych oczu i gumowych rękawic !):

Tłoczenie/przepychanie

Pomocny będzie przyrząd, „przepychaczka”, która zapewne znajduje się w twoim domu, lub możesz ją nabyć w każdym sklepie z artykułami przemysłu domowego.

  1. Umieść przepychaczkę nad zatkanym odpływem upewniając się że otwór jest całkowicie zakryty
  2. Trzymając mocno tłok na miejscu, napełnij zlew wodą wystarczającą do zakrycia uszczelki.
  3. Używaj szybkich, zdecydowanych ruchów w górę i w dół, aby wyeliminować zapchanie. Wykonuj pchnięcia jak najbardziej równomiernie i zachowaj przepychaczkę w jednym miejscu.
  4. Sprawdź swoje postępy po około sześciu skokach. Jeśli po usunięciu przepychaczki woda zacznie opadać wykonałeś swoją pracę. Jeśli poziom wody się nie zmieni, ponownie nałóż tłok  i próbuj dalej. Będziesz czuł, że pozbyłeś się przeszkody ponieważ pompowanie będzie wtedy o wiele łatwiejsze.
    Gdy odpływ jest czysty, nalej około połowy zlewu gorącej wody, aby usunąć resztki śmieci.

Domowe, ekologiczne spłukiwacze

Dzięki kilku typowym domowym składnikom możesz stworzyć własny, przyjazny dla środowiska, płyn zapobiegający zatkaniu, który jest bezpieczny i  skuteczny.

Jeśli zator jest stosunkowo niewielki, można go wypłukać wyłącznie za pomocą wody. Umieść garnek z gorącą wodą na kuchence. Kiedy woda zacznie wrzeć, zdejmij go z ognia i powoli wlewaj wodę do zatkanego odpływu. Z początkuwoda może przelewać się wolno, ale jeśli zator się oczyści, woda wkrótce zacznie spływać normalnie.

W przypadku trudniejszych zatorów, weź trochę sody oczyszczonej, ocet i szmatkę.  Wlej pół szklanki sody oczyszczonej do ścieku, a następnie pół szklanki octu. Natychmiast przykryj  odpływ szmatką i pozwól, aby mikstura wypłynęła i rozpuściła się przez zator. Po około godzinie wylej garnek z wrzącą wodą, a następnie gorącą wodę z kranu.

Może być konieczne powtórzenie tego procesu kilka razy w przypadku szczególnie trudnych zatorów.

Kiedy domowy sposób nie pomoże: profesjonalna chemia

Czasami zdarzają się tak trudne zatory, że nie sposób usunąć ich domowymi sposobami. Wiemy, że środki chemiczne mogą być niejednokrotnie niebezpiecznie i dla zdrowia jak i rur w domowych instalacjach, należy więc rozważnie podejść do wyboru odpowiedniego preparatu. Polecamy znany udrażniacz X Press:

Silny, aktywny płyn do usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz wszelkich pozostałości z systemów ściekowo-kanalizacyjnych. Z łatwością usuwa nawet stare zwapnione osady. Rozpuszcza włosy, resztki warzyw i mięsa oraz tłuszczy. Eliminuje bakterie, zatrzymując procesy fermentacyjne. Nie wytwarza oparów i ma przyjemny zapach.

 

Odblokowanie odpływu może często być łatwe, ale jeśli staje się częstym problemem, może stać się czasochłonne u uciążliwe. Zalecamy zastosowanie się do powyższych wskazówek i zabezpieczanie odpływów przed gromadzeniem się w nich resztek.

[ms_button style=”normal” link=”http://sklep.faporrogroup.pl/lazienka/8-x-press-udrazniacz-odplywow-kanalizacji.html” size=”medium” shape=”” shadow=”no” block=”no” target=”_blank” gradient=”no” color=”” text_color=”#ffffff” icon=”” icon_animation_type=”” border_width=”0″ class=”” id=””]Zamów środek teraz![/ms_button]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Praca: PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Firma Faporro Group zajmująca się sprzedażą profesjonalnych środków czystości na terenie pomorza środkowego, związku z dynamicznym rozwojem poszukuje:

Przedstawicieli Handlowych

OBOWIĄZKI:

- realizacja celów sprzedażowych na rynku detalicznym,

- obsługa klientów detalicznych na powierzonym terenie

- pozyskiwanie nowych klientów,

- dbanie o wizerunek i portfolio firmy w punktach sprzedaży

- budowanie długotrwałych relacji z klientami

- raportowanie bieżących wyników pracy

WYMAGANIA :

- wykształcenie min. średnie

- doświadczenie w handlu

- znajomość rynku detalicznego oraz lokalnych sieci detalicznych

- dobra organizacja pracy i systematyczność

- czynne prawo jazdy kat. B

OFERUJEMY :

- wynagrodzenie podstawowe oraz motywujący system premiowy uzależniony od wyników pracy (premia miesięczna)

- niezbędne narzędzia pracy ( samochód służbowy , telefon)

- możliwość zdobywania doświadczeń i rozwoju zawodowego

- dobrą atmosferę w pracy

Prosimy o wysyłanie CV na adres: biuro@faporrogroup.pl 

Na aplikacji prosimy zamieścić klauzulę: Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 - Dz. U. Nr 133 poz. 883, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.